Ünlü Analist: ETH Değil Bu Altcoin Boğa Piyasanın Lideri Olacak!

Solana, kripto piyasasında bu yılki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Solana tabanlı meme coin’lerin popülaritesinin artmasıyla ilgi odağı oldu. Bununla birlikte, son piyasa çöküşünde altcoin ciddi irtifa kaybı yaşadı. Ancak, Solana için belki de her şey yeni başlıyor! Eski Ark Invest analisti ve kripto yatırımcısı Chris Burniske’ye göre, Solana pazar liderliğini yeniden kazanma potansiyeline sahip.

Analiste göre bu altcoin güçlü boğa potansiyeline sahip!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası son çöküşün üstesinden gelmeye çalışıyor. Bununla birlikte, tırmanan jeopolitik gerilim risk varlıkları üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor. Bu süreçte, lider altcoin Ethereum’un güçlü rakibi Solana da derin kayıplar gördü. Kripto para değeri 115 dolar seviyesine kadar geriledi. Diğer anlatımla, düşüş öncesi değerinden %20’lik keskin bir fiyat düşüşü gördü. Buna rağmen, önemli destek seviyelerindeki dayanıklılığı SOL’un piyasasında üst sıralara tırmanma potansiyeli hakkında tartışmalara yol açtı.

Eski Ark Invest analisti ve kripto yatırımcısı Chris Burniske, Solana konusunda iyimser. Analist, zorluklarla karşılaşmış olsa da Solana’nın, güçlü bir boğa haline gelebileceğini öne sürüyor. Burniske, bunda son derece yüksek volatilite sağlayan meme coinlerinin bolluğunun rol oynayacağını tahmin ediyor.

Solana’nın son güncellemesi aşırı ağ yükünü çözüyor!

Solana ekibi, X’te kısa süre önce yaptığı bir duyuruda, MainnetBeta doğrulayıcıları tarafından yaygın olarak benimsenmesi için onaylanan v1.17.31 sürümünü açıkladı. Doğrulayıcılar, işlemleri onaylamaktan ve Blockchain ağının güvenliğini sağlamaktan sorumludur. Bu yüzden, node’ları sürekli olarak en son sürümlere güncellemeleri gerekiyor. Böylece, son günlerde ortaya çıkan ağ sorunlarını aşmaları mümkün olacak.

Bu sürüm, kullanıcıların son zamanlarda Solana Ağında dile getirdikleri sürekli tıkanıklık sorunlarını ele almak için özel olarak tasarlanmış iyileştirmeler içeriyor. Ağ, son zamanlarda tıkanıklık sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Bunda, özellikle kripto endüstrisini kasıp kavuran meme coin çılgınlığı başat rol oynadı. Kullanıcı aktivitesindeki bu artış, ağ üzerindeki talepte önemli bir artış yarattı. Sürüm 1.17.31, son aylarda gözlemlenen ağ tıkanıklığını çözmeyi amaçlayan bir dizi planlı güncellemenin ilk sürümünü işaret ediyor.

Solana’nın yükseltmesi v1.17.31’de neler değişti?

Anza’da geliştirici ilişkileri başkanı olan Rex St John, bu güncellemeyle ilgili ayrıntıları paylaştı. Solana istemcisi Agave gibi araçlar geliştirmesiyle tanınan Solana odaklı bir geliştirme firması olan Anza, Solana’nın ekosisteminde aktif olarak yer alıyor. Rex’e göre, bu sunum, kullanıcıların merakla beklediği Solana main-net tıkanıklığı güncellemelerinin ilk dalgasını işaret ediyor. Özellikle, bu sürümün ek geliştirmelerle takip edecek olan 1.18 sürümü olmadığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir